Audi klesne na závodech World Endurance Championship ve prospěch Formula E

Automobilový průmysl

Scott Collie

27. října 2016

Slunce se vydalo na čas Audi v World Endurance Championship

Společnost Audi se po 18 letech rozhodla vytáhnout závazek na závazek World Endurance Championship (WEC) a místo toho se rozhodla zaměřit se na Formula E od roku 2017. Změna odráží obnovené zaměření na elektrickou energii - jak ve výrobě, tak v závodě - pro značku Audi.

Mistrovství světa na vytrvalost bylo po dobu dvou desetiletí šťastným polem pro Audi a 13 vítězství v Le Mans. Byla to první značka, která zvítězila v Le Mans s turbodmychadlem s benzinovým motorem, první vyhrál s použitím vznětového motoru a první zvítězil s hybridem.

"Po 18 letech prototypových závodů, které byly pro Audi mimořádně úspěšné, je zřejmě velmi těžké odjet, " říká vedoucí Audi Motorsport Dr. Wolfgang Ullrich. "Audi Sport Team Joest vytvořil WEC během tohoto období jako žádný jiný tým, rád bych poděkoval našemu týmu, Reinholdovi Joestovi a jeho týmu, řidičům, partnerům a sponzorům této mimořádně úspěšné spolupráce. bylo skvělé! "

Když se dveře WEC zavřou, další se otevře ve formule E. Audi se podílel na týmu ABT Schaeffler, protože se připojil k začínajícímu závodnímu seriálu a nedávno oznámil, že zvýší svůj závazek. Nakonec by to mělo vést k tomu, že tým Audi bude mít plnou továrnu a bude se ležet na mřížce formule E.

Pokud by se k seriálu přidal, připojí se k Jaguar, Renault a Mercedes.

Zdroj: Audi Motorsports