Scott Collie

15. června 2015

36 obrázků

Porsche vyhrála v Le Mans 1-2 vítězství

Po deseti letech a půl Audi dominance na Circuit de la Sarthe dosáhl Porsche přesvědčivé 1-2 vítězství v letošním Le Mans 24 hodin. Porsche 919 Hybrid s jeho neortodoxním motorem V4 s turbodmychadlem se ukázal jako příliš spolehlivý pro Audi R18 e-tron, který zaznamenal nový rekord v závodě, ale nedokázal zotavit kola ztracené z mechanických problémů.

Porsche vypadal silně po celém závodě s Markem Webberem, Timem Bernhardem a Brendonem Hartleyem 919 Hybridem, který bojoval o vedení v ranném závodě, před pokutou za minutu za předjíždění pod žlutou vlajkou je stojí za vedení. Jejich vůz skončil na druhém místě a nedokázal ztratit ztracený čas při výkonu trestu. Po ztrátě v horním kroku na pódiu byl Mark Webber ohromen tempem, které vítězové závodů ukázali.

"Chlapci v autě číslo 19 měli skvělou práci. Všechny tři byly výjimečné po dobu 24 hodin, zejména v noci, číslo 19 bylo rychlé, " řekl Webber. "Je to velký den pro Porsche.Měli jsme hladký závod, ale nakonec nebyl dost rychlý.Brindon a Timo udělali skvělou práci.Jsme velice hrdí na Porsche.Pokud můžeme vyhrát samozřejmě chceme, aby byla v týmu. "

Zatímco Audi 's Le Mans vstoupil do posledních pěti letošních závodů Le Mans 24 hodin tím, že kombinoval pevné tempo v závodě s nepoškozenou spolehlivostí, 2015 R18 e-tron bojoval s řadou mechanických problémů. Třetí umístění finálů Andre Lotterer, Marcel Fassler a Benoît Tréluyerův R18 bojoval o vedení, když vyletěl velký úsek kapoty, za cenu 6 minut 56 sekund, zatímco Lucas di Grassi, Loïc Duval a Oliver Jarvis, kteří skončili ve čtvrté, ztratil čtyři minuty poté, co zasáhl zeď a snažil se vyhnout se pomalému provozu v Indianapolisu.

Byl to komplexní hybridní systém R18, který způsobil problémy pro Filipe Albuquerque, Marco Bonanomi a nováčka René Rast - přední levý hnací hřídel automobilu musel být nahrazen třemi hodinami v závodě, a nakonec poslal auto sedmé místo.

Ředitel motorsportu Audi, Dr. Wolfgang Ullrich, byl spokojen s konkurenčním úsilím, které jeho auta přinesly, ale zanechal rušení mechanických problémů, které nakonec zastavily tým, který prosazoval vítězství.

"Bohužel každý z našich tří vozů měl alespoň jeden klíčový incident, " řekl Ullrich po závodě. "A když se postavíte proti silnému soupeři, jako je Porsche, si to nemůžete dovolit. Je zřejmé, že jsme zklamaní, ale ve sportu jste také museli přijmout porážky. Prostě to nebylo naše rasa. "

Po získání titulu World Endurance Championship, Toyota nedokázala splnit své vznešené cíle pro Le Mans. Navzdory úspěchu na hřišti Ciruit de la Sarthe se TS040 Hybrids nikdy nepodařilo ukázat tempo, které je nezbytné pro výzvu závodníků, ačkoli oba vstupy se ukázaly jako spolehlivé a skončily v šestém a osmém kole.

Pro závod Nissan GT-R LM NISMO LM P1 bylo výsledkem závodů smíšená taška. Po pomalém přehledu v kvalifikaci skončil pouze jeden vůz, s vozem # 21 Tsugiem Matsudem, Lucasem Ordonezem a Markem Shulzhitiskym, který ztrácel kolo těsně před desetihodinovou známkou závodu. Nissanova druhá nehoda se bolestně přiblížila k dokončení - padá se na závadu na zavěšení, která zůstala jen hodinu.

Týmové vozidlo # 22 se podařilo dokončit závod ve svém prvním pokusu, ačkoli japonská značka doufá, že zlepší svůj výsledek roku 2015, pokud se vrátí příští rok.

Mistrovství světa ve vytrvalosti se bude konat 30. srpna v Nurburgringu.