RoboMara 2011: Autonómní bot vyhraje maratonu nosem

Robotika

Rick Martin

27. února 2011

11 obrázků

RoboMara nebo robotní maratón se v japonském Osaku blížili a dvojice bipedálních robotů ho překvapivě překonala. Po 422 kolech na 100 metrové trati se dva roboty ocitli jen pár centimetrů od sebe, když vyšli z finále.

Tým Vstone se umístil na prvním místě, přičemž autonomní robot doslova doslova kráčel podél červené čáry k vítězství díky kamerové jednotce, dokončené 54 hodinami, 57 minutami a 50, 26 sekundami. Když vidím, jak je to první maratón robota, myslím, že je to také světový rekord. Na druhé místo ne za dvě vteřiny byl tým Robot Center s dálkově ovládaným modelem, který se pohyboval po 54 hodinách, 57 minutách, 51, 99 sekundách.

Obě roboti byly dobré sporty, ale jak se představovaly pro média těsně za cílovou čarou a zasáhly sexy pózy před návaly bleskových žárovek.

Pořadatelé událostí zatím nemuseli nahrát záběry z cíle, ale budeme vás informovat, až bude online. Aktualizace : Díky Angelice v komentářích k poskytnutí klipu do cíle. Prozatím si prohlédněte tento klip před začátkem závodu před několika dny. To je do značné míry naznačující, jak se celá věc vyhrála.

Nyní, když roboti úspěšně vedli maratón, nemůžeme pomoci, ale přemýšleme, co by mohlo být příště pro tyto miniaturní mechanické zázraky. Možná překážky? Možná železniční soutěž? Lepší start vodotěsnosti!